Greqia arreston nje eskavatorist turk, kaloi kufirin

973

Sot pasdite të mërkurën eshte arrestuar e një turk me nje mjet ekskavator pasi kaloi kufirin dhe hyri në territorin grek.

Drejtuesi i mjetit eshte arrestuar menjëherë nga nga forcat e policise dhe me pas e kane derguar ne burgun Kastanion. Sipas të dhënave paraprake, shtetasi turk kishte identitetin politik dhe punonte  në emër të Komunës Edirne
Këtë e pëlqejnë %d blogues: