Kapet me drogë në ambientet e burgut një 36-vjeçar

Aktualitet

Një 36-vjeçar nga Saranda u arrestua pasi u kap në ambientet e burgut të Fierit me një sasi kanabis sativa.

Policia sqaron se “në pranga u vu Mario Sinanaj, 36 vjeç, pasi gjatë kuntrollit në hyrje të takimeve me personat që vuajn denimin në I.E.V.P Fier, i’u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës matriale 97.20 gram lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.”

Materialet i kaluan Prokuririsë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Proddhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në institucionet e ekzekutimeve të vendimeve me burgim” parashikuar nga Nenet 283/1. 324/a të Kodit Penal.

/Oranews.tv/