Kotzias në Kryeministri, takim me Edi Ramën

Kryesore

takimi ne kryeministri-2Focus News.al  / Ditën e sotme ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ndodhet në Kryeministri ku po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama.

Në Orën 10:00 diplomati grek do të marrë pjesë në një aktivitet universitar, ndërsa në orën 12:00 Kotzias do të pritet nga kreu i PD, Lulzim Basha. Një ditë më parë, Nikolas Kotzias ka takuar ministrin e Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati dhe kreun e shtetit shqiptar Bujar Nishani.