LOJE E FELLIQUR E DISA GAZETAREVE PER TE FUTUR NE VALLE BERISHEN!

Kryesore Opinion

Nga Alban Daci  /

Po sponsorizohet nje loje e felliqur gazetareske qe ka per qellim per te perfshire se s’ben edhe Berishen ne konfliktin e brendshem te PD-se!

Mandje aq e ashper eshte kjo loje e felliqur sa po duan te inskenojne faktin se Berisha eshte i kapur e prandaj hesht.
Nuk ka faktore e shance qe mund te kap Berishen. Kush e njehe nga afer e mire Berishen nuk beson tek idiotesia se mund te jete i kapur e per kete arsye nuk reagon.
Berisha si person mbi palet dhe pa interes per te ridrejtuar PD i ka bere reagimet e tij per situaten e brendshme te PD-se.
Ashtu sic i takon per peshen e lidershipit qe ka mbi supe, Berisha ka bere thirrje qe konflikti i brendshem te mos jete nje arsye per percarja, por te jete nje arsye per bashkim.
Berisha nuk ka si te nderhyje ne nje proces te cilin e ai e ka dorezuar me vullnetin e tij te lire ne 2013.
Po aludohet gjithashtu si mundesi e rikthimit te Berishes dhe kjo eshte deshira e disave apo edhe me keq e personave qe nuk mund te ecin me kembet e tyre e duan perseri te perfitojne me lidershipin e Berishes.
Ky i fundit e ka mbyllur njehere e mire historine e liderit te PD-se, por kjo nuk e zbeh historikun e tij dhe forcen qe ka ai brenda dhe jashte.
Berisha pertej aludimeve, po tregon se eshte lider liberal dhe se partine qe e themeloi dhe e drejtoje per me shume se 20 vjet e ka dorezuan tek gjeratat e tjera.
Berisha po jep shembullin se PD-ja mund te behet edhe nga te tjetet dhe se ai nuk eshte e vetmja mundesi apo shprese.
Nese Berisha do te ishte akoma e vetmja mundesi e shprese per PD, atehere do te vertetohet teoria se PD-ja ka marr fund.
Basha ka nevoje per kohe e per mbeshtetje masive qe te formoje e konfirmoje veten e tij si lider.
Basha i ka te gjitha kapacitet dhe mundesite per te sjelle PD ne pushtet. Ai duhet te bashkoje cdo elemente opozitare e mbi te gjitha ata qe kane mbyllur ciklin e tyre ne PD, nuk duhet te jene arsye per shkaterrimin e kesaj force politike.ingetesi i perbashket duhet te qendroje mbi egoizmat personale te individeve.