Natyrore, anti-plakja për fytyrën

Gruaja

gruaja e vogelKarrota është e pasur me beta-carotene është anti-plakje dhe rinovimin produktet më efektive për fytyrën tonë. Mjalti është një nga ushqimet më të pasura për lëkurën tonë me shumë ushqyesve dhe pronat e zbutjes.

Materialet:

1 lugë pelte karotë të freskëta (Vit. A).

1 lugë mjaltë.

3 kapsula të vitaminës E ( e hyen dhe i merr vajin që përmban).

Përdorimi:

Përzien të gjithë përbërësit së bashku dhe e përhap përzierjen në një fytyrë të pastër duke shmangur zonën e syve.

Lini për 15 minuta dhe shplan fytyrën  me ujë të ftohtë.