Neser takimi Tsipras – Zaef

709

Pas takimit promovues në Davos dhe me muajt e bisedimeve të vazhdueshme dhe konsultimeve mes dy vendeve në drejtim të arritjes së marrëveshjes dhe zgjidhjes së çështjes, Al. Tsipras dhe Z. Zaf takohen përsëri, këtë herë në kryeqytetin bullgar.

Në prag të takimit, Qeveria greke vazhdon të mbrojë në mënyrë të vendosur dhe të fortë linjën kombëtare për një emër kompleks, i cili vlen për të gjithë, i cili sipas përkufizimit nënkupton rishikimin e Kushtetutës te fqinji” tha zëdhënësi i qeverisë D. Tzanakopoulos.

 

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: