Një tragjedi tjetër me 11 viktima në Detin Mesdhe

454

Të paktën 11 emigrantë u mbytën në Detin Egje, midis Turqisë dhe ishullit grek Chios, pasi një anije u përmbys në mëngjesin e sotëm, në afërsi të bregdetit turk. Sipas agjencisë Anadolu, më shumë se 11 njerëz kanë gjetur vdekjen dhe tetë u shpëtuan nga autoritetet e sigurisë dhe u dërguan në spital. Kombësia e viktimave mbetet e paqartë