Sot Greqia me 39 gradë celsius

314

Greqia kaloi sot nje ditë të nxehtë ku temperatura shkoi në 39 gradë në Peloponez, ndërsa temperaturat e larta gjithashtu mbizotëronin në disa rajone, veçanërisht në Greqinë Perëndimore.

Stacionet e rrjetit të stacioneve meteorologjike të Observatorit Kombëtar të Athinës / meteo.gr regjistruan temperaturat më të larta në ditët e dielën në Arfara Messinias (38.9), Gavalou Aitoloakarnania (38.5), Pyrgos Ilias (38.2) Agrinio (37.8) dhe Trikala (37.3), raportojnë mediat vendase