Sot në mëngjes termet në Kretë 4,1Richter

868

Tërmet 4.1 Richter u regjistrua sot ne mengjes 04.03 (ora lokale) në mjedisin detar të Kretës, nga Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës. Epiqendra e tërmetit ndodhej në një zonë detare 119 km në juglindje të Ierapetra dhe thellësia e saj fokale u vlerësua në 10 km.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: