Tag: ,

Skandali/ Kryeministria, Selia e PD dhe PS, vite të tëra pa paguar energjinë elektrike

Kush thotë që në Shqipëri para ligjit të gjithë janë të barabartë mashtron me të madhe. Kush thotë që do bëj shtet është një sharlatan dhe asgjë më...

“Mea Culpa” e munguar e Ramës për rrënimin e PS-së

Arben RROZHANI /  Kryeministri dhe kryetari i PS-së u përkujdes dy ditë më parë që të publikonte në një media proqeveritare akuzat dhe urdhëresat e tij...

Kryeministri lajmëron dhënien e koncesioneve masive me vlerë 1 miliard euro

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Financave Ahmetaj lajmërojnë dhënien e koncesioneve masive në 3 vitet në vijim, sipas formës me Partneritet Publik Privat –...

Rama : 50% e bizneseve nuk japin asnjë kupon

TIRANË  –  Do të ligjërojmë refuzimin e konsumatorëve për të paguar nëse nuk u jepet fatura fiskale për atë që blejnë. (Nga fjala e mbajtur sot me...

Kryeministri pezullon çdo ndërtim në Shqipëri

Vapa e gushtit nuk ka penguar kryeministrin Rama për të firmosur dokumentin “magjik” që pezullon lejet e ndërtimit në gjithë vendin. Një vendim i marrë në...

Rama i përgjigjet Athinës

Tiranë – Gjatë konferencës për shtyp me kryeministrin serb, Rama u shpreh se marrëdhëniet midis fqinjëve nuk mund të jenë të mira, ndërkohë që kanë...

Maqedonia reagon ndaj deklaratave të Ramës

Ministria e Jashtme e Maqedonisë reagoi ndaj deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili, në ministerialin e Tiranës për kundërvënien ndaj ekstremizmit të...

Provokon Rama: Çamët në qeverinë shqiptare

ATHINË  – Gazeta më e madhe në Greqi “PROTO THEMA” i ka kushtuar një rëndësi të veçantë largimit të Dules nga posti i nënkryetarit të Kuventit, si...

Rama: Maqedonia ta ketë të qartë, s’ka shtet pa shqiptarët

Kryeministri Rama i pranishëm gjatë ditës së dytë të ministerialit rajonal për ekstremizmin e dhunshëm u shpreh se, Rajoni i Ballkanit është një nga më të...

Rama: Energjia burim për rritjen ekonomike

Tiranë  –  Në Samitin për naftën, gazin dhe energjinë, e cila u zhvillua në Tiranë, Kryeministri Rama tha se energjia mbetet burim për rritjen ekonomike...