Takimi Pavlopulos – Erdogan në Stamboll

Greqi

Në Stambolli do të udhëtojë të hënën Presidenti i Republikës së Greqisë, z. Prokopis Pavlopulos, për të marrë pjesë në Samitin e vendeve të Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi (BSEC). Si pjesë e vizitës së tij, zoti Pavlopulos do të vizitojë Patriarkanës Ekumenike, ku ai do të takohet me Bartolomeun, si dhe do të ketë një takim privat me presidentin turk Retzep Tagip Erntogan, transmentojnë mediat greke.