Tanzani: Rritet ne menyre tragjike numri i viktimave pas permbysjes se anijes

831

Forcat Ajrore dhe ato Detare rifilluan një operacion kërkim-shpëtimi pas tragjedise qe ndodhi ne liqenin Viktoria të enjten e kaluar, duke u rritur në 207 numrin e të vdekurve.

Anija u permbys rreth 200 metra larg bregdetit  në Hueroue, ishulli më i madh në Liqenin e Tanzanisë. Sipas vlerësimeve fillestare, anija transportoi më shumë se 300 vetë. Ndërkohë, presidenti i Tanzanisë, John Magufouli urdhëroi të premten “të arrestonte të gjithë ata që përfshiheshin në menaxhimin e anijes”.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: