Termet me forcë 5 Rihter në Zakynthos

1556

Një vibracion i tërmetit me 5 Rihter, sipas Institutit Euro-Mesdhetar, u zhvillua vetëm disa minuta më parë në Zakynthos. Sipas provave të para, tërmeti u përqendrua 44 kilometra në jug të Argostolit, ishte në 1:38 dhe ishte 40 kilometra thellë.

Deri tani nuk ka raporte për dëmtime.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: