Tërmeti 8,2R në Alaska: Paralajmërimi i cunamit në SHBA dhe Kanada

1046

Qendra e Paralajmërimit të Hershëm të cunamit në Oqeanin Paqësor ngriti paralajmërimin për një cunami të mundshëm në brigjet perëndimore të SHBA dhe Kanadasë. Paralajmërimi u lëshua pas tërmetit të magnitudës 8.2 të shkallës Rihter në Gjirin e Alaskës.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: