Tërmeti i fortë në Indonezi 6.4 Rihter

Bota

Një tërmet i fortë me magnitudë 6,4 shkallë të shkallës Rihter ka ndodhur në krahinën lindore të Indonezisë, sipas Institutit amerikan të Gjeofizikës USGS.Aktualisht nuk ka informacion për viktimat apo dëmtimin e tërmeteve.Thellësia fokale e dridhjeve llogaritet të jetë 100 kilometra, dhe epiqendra e saj ishte e vendosur në juglindje të Quangkang, kryeqyteti i krahinës së Lindjes Nusa Tengara.