Nje avion i Forcave Ajrore  greke bie ne Spartë, po kerkohet piloti

812

 

Greqi / Sipas informacionit, ishte një aeroplan arsimor dhe një nga pilotët tashmë eshte gjallë, dhe eshte bashkëpiloti, ndersa piloti eshte ne kerkim e siper. Ne zone ku ka rene avioni kane shkuar shume forca per te ndihmuar hetimet. Forcat e mëdha tokësore të Zjarrfikësve dhe Forcës Ajrore të Tripolit janë të vendosura në zonë.. Aeroplani ra në orën 8:50 të mëngjesit. Sipas informacionit nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare, aeroplani T-2 në veri të Spartës u braktis nga piloti.

Pas braktisjes, bashkëpiloti është ndaluar dhe po behen hetimet për të gjetur pilotin, perv te cilin mendohet se eshte i vdekur..
Këtë e pëlqejnë %d blogues: