Transportonte me makine 84 kg kanabis, arrestohet shqiptari

683

Greqi / Një operacion i policisë greke nga Departamenti i Zbatimit të Drogës dhe Departamenti i Sigurisë i Divizionit të Sigurisë të Igoumenices, ka arrestuar  nje shqiptar 34-vjecar, i cili po transprtonte me makinen mbi 84 kg kanabis.

Me ndihmën e një qeni të trajnuar posaçërisht, oficerët e policisë zbuluan ne makinën 34-vjeçarit vende te modifikuar 84 paketa të kanabisit të papërpunuar, me një peshë totale prej 86 kg dhe 230 gram. Makina sebashku me drogen e kapur jane sekuestruar ndërsa shqiptari u arrestua për  importimin, transportimin dhe trafikimin të sasive të mëdha të lendeve narkotikëve.

Kundër të arrestuarit, me pare ishte edhe një dënim nga  Gjykata e qytetit te Patras, me një burgim prej 7 muajsh dhe një gjobë prej 3,000 euro për përdorimin e një dokumenti të falsifikuar.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: