Permbyset një autobus në Bullgari,15 të vdekur

Rajoni

Ministria e Shendetesise ne Bullgari njofton se gjeten vdekjen te paktën 15 persona dhe 27 u plagosën kur një autobus turistik u përmbys të shtunën pasdite pranë qytetit Svoge.

“Ne jemi në gjendje të konfirmojmë vdekjen e 15 njerëzve dhe plagosjen 27”, tha zëdhënësi për ministrinë e shëndetësisë në rrjetin e televizionit publik të BNT. Autobusi solli turistë bullgarë për të vizituar një manastir. Ai doli nga rruga dhe u permbys,tha policia.

.