Zgjedhjet e Asamblesë Kombëtare, Rama: Një tjetër ditë e shënuar demokracie në PS

Lajme

zgjedhjet ne focus-2Focus NEWS  /  Një tjetër ditë e shënuar demokracie në PS, zgjedhjet e Asamblesë së re Kombëtare për Sekretarin e Përgjithshëm, Kryesinë e re si edhe Sekretariatin Ekzekutiv të Partisë Socialiste.

Moment mbresëlënës tërheqja e Namik Dokles nga gara për kryesinë, me fjalët, “Jam prej njëzetepesë vjetësh anëtar i kryesisë së PS, është momenti që t’i hap rrugën një më të riu, të një gjenerate më të re!”. Duartrokitje shumë të ngrohta dhe emocion i veçantë në sallë.

Më tej, me përfundimin e procesit të votimit u shpall rezultati si më poshtë:

Sekretar i Përgjithshëm, Gramoz Ruçi

Kryesia:

Arben Ahmetaj

Armando Subashi

Blendi Klosi

Damian Gjiknuri

Ditmir Bushati

Eglantina Gjermeni,

Erion Braçe

Erion Veliaj

Evis Kushi,

Fatmir Xhafaj

Lindita Nikolla,

Mimi Kodheli,

Niko Peleshi

Olta Xhaçka

Pandeli Majko

Saimiri Tahiri

Taulant Balla

Valentina Leskaj

Vangjush Dako

Vasilika Hysi

Sekretariati Ekzekutiv:

Sekretar për Organizimin Administrativ Bashkim Fino

Sekretar për Organizimin Digjital Alfred Peza

Sekretar për Organizimin e Burimeve Njerëzore dhe Marrëdhëniet me Koalicionin, Musa Ulqini

Sekretare e Rinisë, Elisa Spiropali

Sekretar për Reformën Strukturore dhe Emigracionin, Koço Kokëdhima

Sekretare për Koordinimin Elektoral, Blerina Gjylameti

Koordinator Kombëtar për Programin, Ilir Beqaj