redaksi focusnews

Intervista/ “Ta zgjidhim krizën me dialog dhe me mjete politike”

Nga Llambi Kallço Drejtuesi i lëvizjes ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, propozoi gjatë një interviste në TV “Adria Net” në Durrës që drejtuesit e partive...

“Dialog, vetëm nëse flitet për qeveri teknike, Kavaja prova jonë si opozitë”

Nga Isuf Kurtaj U krijua përshtypja se këto do të ishin orët e fundit e ngërçit politik. U fol për emrat e negociatorëve, axhendën, për ministrat që do të...

SHBA-të sulmojnë me raketa Sirinë (FOTO/VIDEO)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur mëngjesin e sotëm një sulm me raketa kundër një baze ajrore të Sirisë, si kundërpërgjigje ndaj përdorimit të...

Kokëdhima: Politika të sensibilizojë BE-në që të luajë rolin e duhur përpara se këtu të ndizet flaka

Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima, i ftuar në emisionin “Udhëkryq” në “Adrianet” në Durrës është pyetur sesi e vlerëson qëndrimin e...

Thaçi takon Kadarenë: Gjeniu i letrave shqipe, i dha çështjes kombëtare jehonë në botë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim me shkrimtarin e njohur shqiptar Ismail Kadare. Të dy personalitetet kanë folur për të ardhmen e...

E rëndë, autopsia tregon se në Siri është përdorur armatim kimik

Turqia thotë se rezultatet e autopsisë tregojnë se në një sulm nga i cili janë vrarë dhjetëra civilë në pjesën veriore të Sirisë, më herët këtë javë,...

Avokati i Ermal Hoxhës në gjyq: Jo seancë më 11 prill, është ditë zie, ka vdekur Enveri

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë për në datën 11 prill 2017 seancën e saj të radhës për çështjen “Xibraka”, ku mes nëntë të arrestuarve është...

Erdogan shpërthen kundër Asadit: Vrasës, si do shpëtosh nga mallkimet?

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, në një fjalim të mbajtur në ceremoninë e inaugurimeve masive në ish-stadiumin “Ataturk” në Bursa të Turqisë, ka...

Sulmoi me thikë bashkëkombësin dhe të riun grek, ndërron jetë një 22-vjeçar në Greqi

Një djalë shqiptar vetëm 22 vjeç ka mbetur i vrarë në Greqi, pas një konflikti që ka pasur me një bashkëkombsin e tij. Dy të rinjtë shqiptarë janë...

Blushi: Bisha e uritur ka ngordhur, Ramës i dridhet dora

Kreu i partisë LIBRA, Ben Blushi deklaroi gjatë një fjalimi të mbajtur në Kuvend se sot po ndodh ajo çka ai kishte paralajmëruar dy vjet më parë, funerali i...