Shpetim Zinxhiria

Ansambli Kombëtar premton rikthimin e koreografisë së Panajot Kanaçit dhe Agron Aliajt.

Kalendar i pasur artistik me në qendër rikthimin e koreografisë së Panajot Kanaçit dhe Agron Aliajt. Ky është premtimi i Ansamblit  Kombëtar të Këngëve dhe...

Seksi dhe shëndeti

  1- Dashuria e mjaftueshme do të bëjë që femrat të duken në formë të mirë dhe me pamje të shkëlqyeshme. Shkaku kryesor, i cili ndikon për kënaqësi...

Problemet më të mëdha seksuale te meshkujt dhe femrat

  Nje në çdo tre burra dhe gjysma e të gjitha grave kanë probleme kur bëjnë seks. Sado e çuditshme t’u duket kjo, fatkeqësisht është e vërtetë. Dhe...

Vetëvritet këngëtarja Mindy McCready

Këngëtarja amerikane e muzikës “country”, Mindy McCready, ka vrarë veten me armë zjarri. Lajmin e ka bërë të ditur sherifi i Arkansansit, Marty Moss....

SHBA, luftë ndaj gjarpërinjve

Ashtu si në Luftën e Dytë Botërore, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të rikthehet të bombardojnë Guamin, ishullin e vendosur në Oqeanin Paqësor, por këtë...

104-vjeçarja që ndryshoi rregullat e Facebook

Me këtë parim, 104-vjeçarja Marguerite Joseph fitoi betejën me rrjetin social më të fuqishëm në botë duke tërhequr vëmendjen e vetë Mark Zuckerberg të cilin...

Fshatrat e kancerit në Kinë

Ministria kineze e Mjedisit pranoi për herë të parë ekzistencën e të ashtuquajturve “fshatra të kancerit”, pas disa vitesh spekulimi mediatik mbi ndërlikimet...

Çdo moshë është e mirë për të lënë duhanin

  Ndërsa efektet negative të duhanpirjes janë të njohura për këdo, ajo që shumë persona nuk e dinë, është se nuk ka një moshë përtej të cilës lënia...

Tifozët kuqezi: Do ta bëjmë Oslon të flasë shqip!

Shqipëria do të përballet më 22 mars ndaj Norvegjisë, ndërsa kanë nisur që tani përgatitjet nga ana e tifozëve shqiptarë për ndeshjen e parë Eliminatore të...

Kombëtarja U-21, zbor treditor me lojtarë vendas

Trajneri i Kombëtares U-21, Skënder Gega, do të organizojë një zbor treditor me 22 lojtarë që aktivizohen në kampionatin shqiptar. Në listë janë de lojtarë...