Category: Aktualitet

Zbulohet punishtja, ja si prodhohen pijet false. Policia jep detajet

Policia ka arrestuar një shtetas, ka proceduaar një në gjendje të lirë dhe një tjeter e ka shpallur ne kerkim, pasi u kapën në një punishte të prodhimit të...

Aksident në Shkodër, kamioni përplas për vdekje 52-vjeçaren

Si pasojë e një aksidenti fatal, ka humbur jetën një grua 52-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur sot në fshatin Mjedë, bashkia Vau i Dejës. Rreth orës 11:25 një kamion...

“Whatsapp” me probleme në të gjithë botën

Gjatë mbrëmjes së djeshjme, aplikacioni popullor i komunikimit në pronësi të “Facebook”, “WhatsApp”, pati një ndërpreje madhore të shërbimin i cili...

Shanse të reja për humbësit e lotarisë amerikane

Ambasada Amerikane ka njoftuar të gjithë personat që nuk janë shpallur fitues të lotarisë amerikane se mund të rishohin sërish llogarinë e tyre muajt në...

Grabitet firma në autostradën Tiranë-Durrës, hajdutët marrin 10 mln lekë në kasafortë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është një firmë private. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Durrës-Tiranë. Nga informacionet zyrtare të policisë...

Arrestohen 19 persona për trafik droge, mes tyre edhe 5 shqiptarë

19 persona të përfshirë në një bandë kriminale janë ndaluar nga policia italiane. Sipas mediave vendase, mes të arrestuarve janë 12 shtetas italianë, 5...

Sot dalin përgjigjet e Lotarisë amerikane, si të kontrolloni nëse jeni fitues

Duke nisur nga sot, të gjithë aplikantët e regjistruar të programit të llotarisë DV­2018 mund të kontrollojnë statusin e tyre nëse janë përzgjedhur fitues....

Goditet banda e tutorëve shqiptarë në Itali, prostituta rezultoi me HIV

Policia e Pescares në Itali ka goditur një oraganizatë të përbërë nga shqiptarë dhe rumunë, e specializuar në shfrytëzim prostitucioni. Mediat italiane...

Rrëfimi i Dritan Priftit: Kam një vit që luftoj me një sëmundje agresive

Ish-­deputeti Dritan Prifti , nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, rrëfen se nuk mund të garojë në këto zgjedhje për shkak të gjendjes së...

Dalin përgjigjet e lotarisë amerikane, si do seleksionohen fituesit

Nga Neritan Gjergo Fituesit e lotarisë amerikane këtë vit do të shpallen, duke nisur nga nesër ora 18:00, ndërsa të gjithë ata që kanë aplikuar duhet të kenë...