Category: Aktualitet

Durrës, policia gjen 113 kilogramë drogë, gati për tu transportuar

Roja Bregdetare e Durrësit, Policia Kufitare dhe Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, gjatë një kontrolli të rastësishëm në afërsi të Kepit të Rodonit, kanë...

Itali, arrestohet shqiptari, ju gjetën 50 kilogramë drogë në apartament

Policia italiane ka arrestuar një shtetas shqiptar, i cili në apartamentin e tij ka sekuestruar edhe 50 kilogramë marijuanë, si dhe në sasi të vogël kokaine....

Nis takimi i Bashës me zyrtarin e DASH, ja kush e shoqëron kryedemokratin

Zyrtari i DASH, Hoyt Brian Yee do të takojë kryedemokratin Lulzim Basha rreth orës 14:45 në kuadër të vizitës së tij zyrtare, pasi takoi më herët edhe...

Bllokohen në Durrës 26 tonë mish pule me virusin e salmonelës

Rreth 26 tonë mish pule, e ardhur në Shqipëri nga Brazili është bllokuar në portin e Durrësit. Bëhet e ditur se kjo ngarkesë ka mbërritur pak ditë më parë...

Gjykata rrëzon kërkesën e Prokurorisë për sekuestrimin e pasurisë së Pezës

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për sekuestrimin e pasurisë së deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. GBëhet e ditur se gykata nuk ka...

“Seks për 300 euro”, taksisti çoi në zbulimin e prostitutave “VIP”

Prokuroria e Tiranës ka dërguar në gjyq një shtetas të akuzuar si taksist i një grupi të ashtuquajtur “Prostitutat VIP”. Pas përfundimit të hetimit, dosja...

E rëndë në Elbasan, vret veten me armë një banor

Në qytetin e Elbasanit ka ndodhur një ngjarje e rëndë, ku një 69-vjeçar me inicialet P. Z., i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë me çifte gjahu. Policia ka...

Ngacmoi nxënësen 14-vjeçare, mësuesi shpërthen në gjykatë: A jeni në terezi more?!

Gjykata e Tiranës vendosi të izolojë në paraburgim 64- vjeçarin Hasan Martani, i dyshuar për ngacmim seksual të një prej nxënëseve të tij në shkollën 9-...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, përmbyset automjeti

Paraditen e sotme ka ndodhur një aksident në autostradën Tiranë-Durrës, ku një automjet është përplasur me bordurën dhe është përmbysur në autostradë. Nga...

Policia rrethon Kryeministrinë, ja ç’mbajnë në duar protestuesit

Teksa ora po afronte 12:00 dhe protestuesit e Partisë Demokratike kanë formuar kordonin e parë të protesteës përballë policisë në Kryeministri, kreu i PD-së,...