Category: Aktualitet

Ndjekje filmash në Itali, ja si e arrestoi policia shqiptarin me makinë të vjedhur

Mbrëmë në zonën mes Arzignano dhe Montecchio Maggiores në Itali, ka ndodhur një ndjekje me makinë si ato që shohim në filmat aksion. Mediat italiane shkruajnë...

Arrestohen dy persona në Lezhë, u kapën me 9 mina me telekomandë për shpërthim në distancë

Policia e Lezhës ka arrestuar dy persona, pasi u kapën me 9 mina me telekomandë. Sipas njoftimit për shtyp të policisë, minat ishin të pajisura me telefon për...

Denoncoi mësuesin për ngacmim seksual, zbardhet dëshmia e të miturës

Sëshmia e një 14-vjeçareje ka qenë mjaft tronditëse. Ajo ka rrëfyer se prej kohësh abuzohej me veprime të turpshme nga mësuesi i saj kujdestar. Mësohet se...

Policja 23-vjeçare vret veten me armën e shërbimit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot, ku një efektive e policisë së Durrësit i ka dhënë fund jetës në rrethana ende të paqarta. Nga të dhënat e deritanishme...

Vrau me armë zjarri gruan, 74-vjeçari e mohon në gjykatë: Nuk e bëra unë

“Arrest me burg” është masa e sigurisë e dhënë sot nga Gjykata e Krimeve të Rënda për 74-vjeçarin Beqir Xhilaj, i cili akuzohet se vrau me armë...

Korçë, sekuestrohen 19 kilogramë Kanabis, në pranga 2 persona

Plot 19 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa është sekuestruar nga policia e Korçës. Kjo e fundit ka njoftuar se në pranga kanë rënë dy...

Çmënduria e PS, hap thesin e mashtrimeve

Koordinatorët e qarqeve të Partisë Socialiste kanë prezantuar në Kongresin e PS të mbajtur në Durrës kandidatët për deputetë. Koordinatorët e zonave kanë...

Katër tërmete “godasin” Shqipërinë, ja epiqendrat

Duke filluar nga orët e para të mëngjesit e deri në mesditë, katër lëkundje tërmeti janë ndjerë në vendin tonë. Instituti i Gjeoshkencave ka njoftuar se...

INSTAT: 30% e të rinjve as në punë dhe as në shkollë

Në vitin 2016, të rinjtë e moshës 15-29 vjeç as në punësim e as duke ndjekur shkollën apo ndonjë formim profesional përbëjnë 30,0% të të rinjve gjithsej,...

Tmerr në Sarandë, 44-vjeçari i vë flakën 60-vjeçarit

Mëngjesin e sotëm, policia e Sarandës ka parandaluar një ngjarje të rëndë në Xarrë. Bëhet e ditur se një 44-vjeçar i identifikuar si Janaq Xega, banues në...