Category: Rajoni

Erdogan u bën thirrje turqve për të kthyer depozitat e tyre në lira turke

Ankara – Për të kthyer depozitat që janë në monedhë të huaj në lira turke, ka ftuar Rexhep Tajip Erdogan shtetasit turq “Ata që kanë kursime në...

Erdogan: Mbaroi durimi ynë me Evropën – Jemi evropianë

“Durimi ynë me Europën me keqardhje ka mbaruar, theksoi të enjten, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. “Turqia është një vend evropian,...

Putin gati për “Luftën e Nxehtë”, do sulmojë nëse provokohet

Vladimir Putin nuk ka ndërmend aspak të bëjë një Luftë të Ftohtë, ai po bëhet gati për Luftë të Nxehtë. Një gjë të tillë as ai nuk e do, por nuk do të...

Tërmet në Itali, dridhet Roma

Një tjetër tërmet tronditi Italinë qendrore. Madhësia ishte 5.4 ballë dhe epiqendra ishte vendosur në Luginën Nera, në zonën në mes të Perugia dhe Macerata....

Super operacion policor me 1.200 forca ndaj emigrantëve

Franca sot në mëngjes ka bërë evakuimin e planifikuar të refugjatëve në Calais nga autoritetet franceze, një ditë pas përleshjes të njëpasnjëshëm në mes...

Erdogan: Akuza për genocid, shantazh ndaj Turqisë

Akuza se Perandoria Otomane kreu genocid kundër armenëve po përdoret si “një shantazh kundër Turqisë”. Kështu ka deklaruar presidenti turk Recep Tayyip...

Farage: Jo azil shqiptarëve.

Nëse i pranojmë, La Manshi do mbushet me kufoma… “Britania do t’i shohë brigjet e saj të mbushen me trupa të pajetë nëse u jepet azil 18 shqiptarëve...

Itali, gjobë prej 2.000 € kryeministrit Renzo

Focus News.al   /  Tre vjet më vonë ka zbuluar vetë Kryeministri Italian një gjobë që e kishte marrë vite më parë. Agjencia e mbledhjes së taksave Equitalia...

Ministri i Jashtëm grek Kotzias viziton Tiranën

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias do të vizitojë Tiranën në 6-7 qershor. Focus News. al  /   Lajmi për vizitën e kreu të diplomacisë greke është...

Tensioni i ri në Idomeni mes refugjatëve dhe policisë

Një grup i vogël i refugjatëve u përpoqën për të hapur vrimë në gardhin me tela me gjëmba. Por autoritetet e Maqedonisë u përgjigjën me gaz lotsjellës dhe...