10,812 PALESTINEZË KANË VDEKUR, MES TË VDEKURVE 4.412 JANË FËMIJË DHE 2,918 GRA

Bota

Të paktën 10,812 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës më 7 tetor, tha sot ministria e shëndetësisë e kontrolluar nga Hamasi.

Të vdekurit përfshijnë 4,412 fëmijë dhe 2,918 gra, sipas të njëjtit burim.