Aksident me emigrantë në Selanik: Tre të vdekur dhe 12 te plagosur

267

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Lagadas, ku si pasojë e përplasjes se dy makinave ku janë lënduar 12 emigrantë dhe kanë gjetur vdekjen shoferi trafikant  34-vjeçar si dhe dy emigrantë.

Nga hetimi i policisë se Departamentit dhe i Menaxhimit të Migracionit në Selanik, u zbulua se trembëdhjetë të huajt që ishin transportuar nga tridhjetë e tre vjeçari shofer gjeorgjian ishin pa dokumenta qendrimi.