Aksident me tre te vdekur dhe shtate te plagosur, te gjithe emigrante…

868

Greqi/ aksidenti ka ndodhur sot ne mengjez ne rrugen Egnatia, ku tre vdiqen midis tyre nje grua, si dhe shtate kane mbetur te plagosur. Sipas mediave greke makina me targe italiane kishte emigrantë të parregullt. Një person tjetër, i plagosur eshte rëndë, dhe ndodhet në sallën e operacionit,  në mesin e të plagosurve janë dy fëmijë, të cilët janë jashtë rrezikut, sipas vlerësimeve të para.

Trafikanti, i cili ishte gjithashtu shoferi i makinës, thuhet se u përpoq të arratisej pasi automjeti u shmang, sipas dëshmisë së njërit prej të plagosurve
Këtë e pëlqejnë %d blogues: