Basha: Misioni i eurodeputetëve dështoi për faj të Ramës

Politika

Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha ka deklaruar dështimin e misionit të Eurodeputetëve për ti dhënë zgjidhje krizës politike në Shqipëri. Duke folur para përkrahësve të tij në çadrën para selisë së qeverisë, zoti Basha bëri fajtor drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama i cili nuk pranon të japi dorëheqje dhe në vend të krijohet qeveri teknike. Ai e konsideroi qeverinë teknike si kusht të panegocijueshëm për opozitën. Zoti Basha ndërkohë tha se opozita do të përshkallëzojë veprimtarinë e saj deri edhe me mosbindje civile.