Category: Aktualitet

Shqetësohet NATO nga deklarata e Ramës, për bashkimin me Kosovën

Organizata e Atlantikut të Veriut në një reagim mbi deklaratat e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama se Ballkani Perëndimor rrezikon destabilitetin nëse nuk ka...

FRANCË – 25 nobelistë në Ekonomi denoncojnë programet anti-evropiane në zgjedhjet presidenciale

Njëzet e pesë fitues të çmimit Nobel në Ekonomi denoncuan sot programet “anti-evropiane” dhe “proteksioniste” të disa kandidatëve në presidencialet...

Basha i vendosur deri në fund: Beteja jonë është për qeveri teknike, tonelatat e drogës…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk është lëkundur nga deklaratat e lëshuara sot nga ana e ministrit të Jashtëm të Gjermanisë Sigmar Gabriel se...

SHBA-Rusi, dakord për hetim ndërkombëtar të sulmit me gaz kimik

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia ranë dakord të mërkurën të punojnë së bashku për një hetim ndërkombëtar rreth një sulmi sirian me armë kimike javën e kaluar,...

Çollaku: Vendi drejt konfliktit, socialistët afër çadrës

Kryetari i Departamentit për Politikat e Jashtme në Partinë Demokratike Kreshnik Çollaku ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook”. Çollaku shkruan...

Vritet për një tub uji 58-vjeçari në Durrës

Një 58-vjeçar është qëlluar për vdekje me thikë në Durrës, pas një konflikti mes disa personave. Ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit bregdetar pranë...

Këtu nuk na ndihmon shteti, se ne, bëhemi më të mirë se bota

Nga Xhensila Demollaj  Drejt Zadrimës të shoqëron një mot i ngrohtë, saqë i ngjan disi edhe butësisë së krahinës drejt së cilës udhëtojmë. Njerëz të...

Vrasja e Artan Cukut, policia 3 milionë lekë shpërblim për çdo informacion

Policia e Shtetit ka vendosur 3 milion lekë të reja shpërblim për çdo informacion të vlefshëm që do të çonte në kapjen e atentatorëve të ish-drejtorit të...

Përleshje me armë mes dy grupeve në lokal, tre persona përfundojnë në spital

Nga Fatos Salliu Një përplasje me armë mes dy grupeve ka ndodhur dje në një lokal në Elbasan. Nga kjo përleshje kanë mbetur të plagosur tre persona. Ngjarja...

Zhduken 28 dokumente top­-sekret nga kasaforta e Policisë

Nga Nikoleta Kovaçi Prej disa ditësh prokuroria ka nisur hetimet në lidhje me një referim që është kryer nga një drejtori e posaçme në Ministrinë e Brendshme....