De Biazi publikon listën për Luksemburgun dhe Izraelin, ja surprizat

Sporti

Trajneri Xhani De Biazi shpalli ka shpallur listën me lojtarët e grumbulluar për sfidën ndaj  Luksemburgut, që i paraprin përballjes me Izraelin për Eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”.

Në këtë listë bie në sy mungesa e kapitenit Ansi Agolli i cili nuk është ftuar nga tekniku italian, ndërkohë që është rikthyer sërish në mesfushë Ergys Kaçe.

Ndërkaq një vend në listë është rezervuar edhe për talentin e Skënderbeut Liridon Latifi, ndërsa sikundër pritej është lënë jashtë Taulant Xhaka.

Lista
Portierë
STRAKOSHA
HOXHA
SHEHI

Mbrojtës
ALIJII
AJETI
DIJMSITI
HYSAJ
MAVRAJ
VESELI

Mesfushorë
BASHA M
KACE
MEMUSHAJ
ROSHI
LILA
LENJANI
KUKELI
ABRASHI

Sulmues
LLULLAKU
CIKALLESHI
SADIKU
LATIFI
GREZDA
HYKA