Erdogan: Ne do bëjmë avionët tanë

164

“Ne bëmë avionët tanë, ndërtuam mjetet tona ajrore pa pilot, ndërtuam avionët tanë të armatosur dhe tani e dini se kush i kërkon prej nesh? Ato vende të mëdha që thanë se nuk mund ta bënin, tani po i kërkojnë këta avionë”, tha sot  të mërkurën presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, duke iu drejtuar kryetaëve të komuniteteve të vendit të tyre.

“Turqia është kundër atyre që e nënvlerësuan, nuk ka mbetur asgjë që mund të bëjë”, tha rexhep Tajip Erdogan

“Ne kemi treguar me shekuj se mund të arrijmë çdo gjë që të tjerët thonë se nuk je  në gjendje të bësh, nuk ke kalibrin, forcën apo mendjen tënde, më mirë se kushdo tjetër. Kemi parë se gjithçka që na paraqitet me petka të ndryshme me shekuj, është marrëzi që thuhet se na kthen në çështjet e demokracisë dhe zhvillimit.
Erdogan përsëriti se synimi i tij është që Turqia të jetë një nga 10 vendet më të fuqishme në botë, duke thyer lidhjet që i janë imponuar.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: