Gjuha e urrejtjes nga studentët EPAL-Digjet flamuri shqiptar

828

Dje ne mëngjes, studentët nga EPAL në Rethymno pushtuan zonën e TEI në Rethymnon, duke zëvendësuar një flamur grek , duke kenduar himnin kombëtar grek, dogjën një flamur shqiptar që po mbanin njëkohësisht me atë, transmenton portali CRETALIVE.

Vetëm turpi dhe ankthi mund të shkaktojnë incidentin që ndodhi në TEI të Rethymnonit kur studentët EPAL të qytetit pushtuan shkollën dhe dogjën një flamur shqiptar, citon CRETALIVE

Siç mund ta shihni në video, të rinjtë ngrenë flamurin grek në internet duke kënduar himnin kombëtar dhe më pas ata djegin një flamur shqiptar. Para kësaj gjuhe të urrejtjes, një vajzë me origjinë shqiptare, e cila ishte në vendin e ngjarjes , u sëmur dhe u shpërngul në spitalin e Rethymnos.

Policia dhe komuniteti arsimor janë informuar për incidentin, ndërsa një njoftim përkatës është lëshuar nga Koordinatori i TEI:
Këtë e pëlqejnë %d blogues: