Greqi : E pabesueshme, arrestohet shqiptari për 400 gramë duan

334

Një shqiptar 47-vjeçar u arrestua mbrëmë në Volos nga oficerët e policisë për shkelje të Kodit Doganor dhe kontrabandë të duhanit, raporton gazeta lokale “magnesianews.gr”

Në posedim të të arrestuarit, u gjetën dhe u sekuestruan tre pako me 157 gr duhan, si dhe tre pako të tjera me 246 gr.

Duhani u sekuestrua dhe do të dërgohet në Zyrën Doganore të Volos për llogaritjen e detyrave të shmangura, ndërsa i huaji do të dërgohet në Prokurori.