Greqi/ Përleshje ne kamp mes emigranteve, një vdekur dhe tetë të plagosur

655

Nje tragjedi qendrën e imigracionit në Malakasë, pas sulmeve të egra që kanë shpërthyer si rezultat i një emigranti të vdekur sirian. Sipas mediave vendase, përleshjet midis grupeve siriane dhe afgane filluan dje, të premten dhe vazhduan këtë pasdite. Informacioni i referohet rrahjes brutale të një siriani të ri i cili më pas vdiq si dhe 8 të lënduar, të cilët u shtruan në spital. Autoritet policore kanë nxituar në qendrën pritëse dhe po kryejnë kërkime për gjetjen e autorëve.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: