Greqi: Termet 6 Rihter godet Kreten

254

Një tërmet i fortë me madhësi 6 në shkallën Rihter ndodhi në një zonë deti në jug të Kretës, konkretisht 97 kilometra në jug të Ierapetra.

Tërmeti goditi në 15:51 me kohën lokale në një thellësi prej 10 km. Sipas raportimeve, tërmeti u ndje në prefekturat e Heraklion dhe Lassithi, Asnjë dëm nuk është raportuar deri më tani