Greqi : Vdes në një aksident automobilistik basketbollisti shqiptar 21-vjeçar

1765

Shqiptari 21-vjeçar la frymën e tij të fundit në asfalt, një orë pas mesnate të 24 Gushtit, në kilometrin e 7-të të rrugës Volos-Mikrothivon, në lartësinë e Alykes.

Ky është Lenzo Gjokaj, i cili ka jetuar për shumë vite me familjen e tij në Volos. 21-vjeçari ishte një atlet basketbolli dhe luante me ekipin e Unionit Sportiv Volos Diminiou.

Motor i drejtuar nga21-vjeçari u largua nga rruga e tij dhe u përplas me një makinë drejtuese që drejtohej nga një grua 54-vjeçare. Sipas informacioneve, vdekja e shoferit 21-vjeçar ishte e menjëhershme, ndërsa shoferi i makinës u plagos lehtë dhe u transportua me ambulancën e EKAB në Spitalin Volos për ndihmën e parë.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: