Greqia në alarm ! 20 te vdekur brënda javës, shkon ne 111 numri i viktimave

436

Shkon në 111 numri i te vdekurve nga gripi në Greqi, akoma edhe 20 të tjerë vdiqën javën e kaluar. Një total prej 337 personash janë te shtruar në spitalet e vendit që nga fillimi i epidemiologjisë së gripit, por edhe gjashtëmbëdhjetë pacientë u pranuan në spitale këtë javë. Theksohet se brenda dy jave te fundit kane gjetur vdekjen 38 persona, të infektuar me gripin e tipit A dhe kryesisht me llojin H1N1.