Kërkohej në Gjermani, shqiptari i dënuar me 15 vite burg kapet në Itali

Bota

Disa netë më parë karabinierët italianë të Nor të Città della Pieve, duke kaluar përgjatë rrugëve të qytetit Tuoro sul Trasimeno, ndaluan një makinë të dyshimtë dhe e kontrolluan.

Në timon ishte një 40-vjeçar nga Shqipëria. Nga hetimet rezultoi se ndaj tij ishte në lëshuar një urdhër-arresti europian, pasi në Gjermani ai ishte dënuar me 15 vite burg për trafik droge. Pas përfundimit të formaliteteve, burri u transferua në burgun e Perugia-Capanne.