Lajm i fundit/ Ja kur votohen ndryshimet në qeveri dhe Vetingu

Politika

Pas marrëveshjes që kryeministri Edi Rama dhe kreu i demokratëve Lulzim Basha bënë ditën e djeshme, tashmë ajo që pritet është zbatimi i saj.

Palët kanë bërë me dije se ditën e hënë pritet të votohen ndryshimet në qeveri dhe po ashtu të henën pritet edhe votimi i komisionit të Vetingut.