Ngjarrje e rëndë në Greqi : Vritet nje shqiptar i pronar një pike karburanti dhe plagoset e shoqja e tij

Një ngjarrje rëndë ka ndodhur sot në rrugën Thivon 181 ku ga një automjet që kalonte është qëlluar një karbuarnt

Një makinë është ndalur para një karburanti dhe personat që ndodheshin në të kanë qëlluar me armë zjarri, për pasojë plumbat kanë goditur dy punonjës të kompanisë, raportojnë mediat vendase

Burri i pronares së biznesit me origjinë shqiptare ka vdekur ndërsa punonjësja tjetër është plagosur rëndë.

Menjëherë pas ngjarjes, një makinë BMW, ndoshta e autorëve, është gjetur e djegur në Avenue Kifissos.

Forca të forta policie kanë shkuar në vendngjarje, zona është rrethuar ndërsa po punohet për kapjen e autorëve.