Nisin negociatat me aleatët e Bashës? Sekretari i Ramës takim “kokë më kokë” me Mediun

Politika

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu është parë sot në kafe me sekretarin e përgjithshëm të Kryeministrisë, Ëngjël Agaçin.

Nga një foto e siguruar nga “Express”, duket Mediu dhe Agaçi duke biseduar me njëri-tjetrin.

Nuk dihet se për çfarë po bisedonin sekretari i Kryeministrisë me “kundërshtarin” politik të kryeministrit, pasi edhe Mediu së  bashku me partitë e tjera opozitare kanë vedndosur për t’u mos u regjistruar në KQZ si subjekte politike që do të marrin pjesë në zgjedhjet e përgjithshme të qershorit.