Policia rrethon Kryeministrinë, ja ç’mbajnë në duar protestuesit

Aktualitet

Teksa ora po afronte 12:00 dhe protestuesit e Partisë Demokratike kanë formuar kordonin e parë të protesteës përballë policisë në Kryeministri, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë nga selia e PD-së në shoqërinë e gruas, dy vajzave dhe të rinjve demokratë.

Siç shihet edhe në foto, protestuesit mbajnë në dorë të gjithë një shirit kuq e zi. Në shesh dominojnë simbolet kombëtare dhe në sfond ka këngë patriotike.