Rama ironizon PD-në: Mbahuni burra po vjen…

Politika

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”, kryeministri Edi Rama ka ironizuar Partinë Demokratike, e cila është duke zhvilluar protestën e saj në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Rama ironizon protestën e PD-se me një foto ku shfaqen figurat kryesore të PD-së dhe disa nga aleatët e saj. Ndërkohë mbi foto është shkruar “Mbahuni Burra po vjen Republika e Re”.