Skuadra e Skëndërbeut fiton Superkupën e Shqipërisë

Futboll Sporti

Pas një përballje të fortë, skuadra e Skëndërbeut ka arritur të fitojë me një rezultat të lehtë ndeshjen me skuadrën e Laçit, duke fituar edhe Superkupën e Shqipërisë. Ndeshja është mbyllur me rezultatin 3-2.

Golat për Laçin u shënuarn nga Lulxhja dhe Xhixha në minutën e 84’. Golat për  Skëndëbeun u shënuan nga Aliti, Muzaka dhe Bregu.

Goli i avantazhit për korçarët erdhi në minutën e 68′, kur Gjergji Muzaka ekzekutoi saktë një 11-metërsh të akorduar nga arbitri Juxhin Xhaja, pas një faulli të Sefgjinajt në dëm të Bregut.