Takimi Rama-Tsipras

Sot ora 17.20: takimi dypalësh i Kryeministrit grek me homologun e tij shqiptar Edi Rama, ndersa ora 18.00,  pritja e udhëheqësve të vendeve pjesëmarrëse në Samitin me pjesëmarrjen e Princi i Uellsit, Karolu. Kryeministri Edi Rama është në Londër për të marrë pjesë në punën e Samitit të Ballkanit Perëndimor, i cili po zhvillohet sot nën të ashtuquajturin “Procesi i Berlinit”.

Ne kete mini-samit marrin pjese: Serbia, Mali i Zi, Shqipëria, IRJM, Bosnjë-Hercegovina, Kosova, si dhe Franca, Gjermania, Britania, Austria, Sllovenia, Kroacia, Greqia, Bullgari dhe Poloni.