Tronditet Athina, dy vrasje njera pas tjetrës. Shkon ne 12 numri i vrasjeve të shqiptarëve per 2018

608

Dy vrasje me armë kanë tronditur mbreme Athinën pas ores 23.00. Viktima janë një shqiptar 44-vjeçar dhe një grek 48-vjeçar. Të dy janë vrarë me armë zjarri por ne vende te ndryshme dhe me nje ndryshim kohe për nga na e ekzekutimit.

Shqiptari ishte duke pirë kafe në kafenen ne rrugen Kritis nr.23 është qëlluar për vdekje me tre plumba në kokë. Ai ishte një klient i rregullt ne kafene dhe për vendasit . Sipas policisë greke viktima nuk kishte pasur asnjë problem më pare me policinë. ai ishte duke pire kafe kur eshte qelluar, Vrasesi është larguar menjëherë me një motociklete. Polica mendon se vrasja ka të bëjë për larje llogarie midis vrasesit dhe viktimës. kjo vrasje shkon ne 12 për kete vite dhe ne 184 viktima qe nga 1992…

Vrasja e dytë ka ndodhur sot ne te gdhirë në orën 2.30 ku një grek 48-vjeçar është vrarë duke ecur në trotuar në Moskato. Ai eshtë qëlluar pas kokës dhe në shpine me pisolete 9mm, policia gjeti 5 gëzhoja. Viktima punonte në sigurinë private.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: