Turqi: Është vrarë me armë zjarri djali i ish-kryeministrit Mesut Jilmaz

944

Tronditet Turqia nga lajmi i vdekjes së djalit të ish kryeministrit Mesut Yilmaz, Mehmet Yavuz Yilmaz. 38-vjeçari u gjet i vdekur në shtrat në shtëpinë e tij në Stamboll këtë mëngjes me një plumb në kokë dhe një armë pranë tij.

Autoritetet turke po hetojnë të gjithë skenarët, pasi fillimisht hipotezën se kjo është vetëvrasje, dhe pastaj kanë gjetur prova që mund të referohen për vrasje. Nuk mund të përjashtohet, siç thonë mediat turke, interpretuesit e saj të mundshëm, për të vendosur skenën për të zhvendosur policinë. Djali 38-vjeçar i Mesut Yilmaz, Mehmet Yavouz, u identifikuan nga truprojat e tij, të cilët thanë se nuk e kuptuan gjënë më të vogël, ndërsa ata që e gjetën atë në shtrat me armë pranë tij.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: