Vrasje në Athinë – Vdes pronari i palestrës (pics + vid)

Greqi

Vrasja ka ndodhur në kryqëzimin e rrugës Vatopedi në Ambelokipi dhe Panormou, disa metra larg nga selia e policisë së Athinës (ΓΑΔΑ), transmenton Newsbomb.gr

Thuhet se sulmuesi është një ish polic, pensionist me iniciale Ph. M. Të njëjtat burime thonë se viktima ishte pronar i një palestre dhe ka qenë një grindje të ashpër me dhunuesin, i cili më pas shkoi në shtëpi dhe u kthye me një armë, duke i qëlluar tre herë ndaj viktimës. Sipas njoftimeve, oficeri i policisë në pension ka shërbyer më parë në komisariatin e policisë në Ambelokipi, ndërsa dyshohet se ka qenë kandidat nga Agimi i Artë në Messinia.vrasje ne Athine