Zbardhen emrat/ Ja kush janë kandidatët e PD-së dhe vendet në lista sipas qarqeve

Politika

Partia Demokratike i ka bërë publike emrat e kandidatëve për deputetë në të gjithë Shqipërinë.

Disa prej pozicioneve u janë dhënë aleatëve, ndërsa pjesë tjetër i takon PD-së. Më poshtë keni listat e plota të PD-së për zgjedhjet e 25 qershorit. Nga kjo listë kreu i PD-së, ka larguar disa prej figurave të njohura, si: Jozefina Topalli, Astrit Patozi, Ridvan Bode, si dhe ish-ministren Majlinda Bregu dhe Eduart Selamin.

Tiranë

Lulzim Basha

Oriola Pampuri

Rudina Hajdari

Grida Duma

Albana Vokshi

Jorida Tabaku

Sali Berisha

Halim Kosova

Gent Strazimiri

Fatmir Mediu

Dashamir Shehi

Gerti Bogdani

Fuad Haxhiymeri

Blendi Sula

Flamur Hoxha

Fatbardh Plaku

Dorjan Teliti

Besnik Fucia

Durrës

Oerd Bylykbashi

Fatbardha Kadiu

Edi Paloka

Florjon Mima

Agron Duka

Vullnet Topalli

Enri Ceno

Shkelqim Fortuzi

Shkodra

Romeo Gurakuqi

Izmira Ulqinaku

Lorenc Luka

Helidon Bushati

Nard Ndoka

Bardh Spahia

Anton Koka

Ramiz Coba

Elbasani

Edmond Spaho

Endri Hasa

Luciano Boci

Taulant Zeneli

Arben Elezi

Fitim Zekthi

Nada Krypa

Blendi Himci

Vlorë

Agron Shehaj

Nada Mecorapja

Vangjel Dule

Arben Ristani

Dashamir Tahiri

Adriatik Alimadhi

Hariz Mema

Fier

Enkeleid Alibeaj

Genc Pollo

Myslym Murrizi

Luan Baci

Olsi Cuko

Luljeta Sejko

Dilaver Kamberaj

Jakup Beqiraj

Shkelqim Krasniqi

Aurora Koroveshi

Korça

Valentina Duka

Ervin Salianji

Hekuran Hoxholli

Klevis Balliu

Andrea Mano

Ligoraq Karamelo

Fatmir Guda

Berati

Eduard Halimi

Astrit Veliaj

Lefter Maliqi

Besart Xhaferi

Sazan Guri

Bujar Hoxha

Myslym Haxhi

Lezha  

Aldo Bumci

Lindita Metaliaj

Anton Frrokaj

Martin Bibaj

Prec Zogaj

Luigj Gjergji

Enkeleida Rica

Klajdi Reci

Kukësi

Flamur Noka

Isuf Cela

Alban Zeneli

Miftar Dauti

Gjirokastër

Tritan Shehu

Roland Bejko

Kosta Barka

Besnik Aliaj

Dibër

Dhurata Cupi

Xhemal Gjunkshi

Edmond Isaku

Sulejman Gjana

Denisa Vata

 

Isuf Kurtaj